4 najlepsze zawody do pracy w turystyce

4 najlepsze zawody do pracy w turystyce

Jedną z najważniejszych rzeczy, które należy wiedzieć przed studiowaniem kariery, jest posiadanie wiedzy na temat jej dziedziny. Dlatego z tej okazji podzielimy się z Wami pięcioma zawodami lub stanowiskami pracy, które możecie wykonywać, jeśli jesteście zainteresowani studiami licencjackimi na kierunku turystyka. Powinieneś wiedzieć, że zawody związane z turystyką, podobnie jak podróżowanie, wiążą się z zarządzaniem biznesem, public relations i innymi działaniami, których nauczysz się w trakcie studiów i podczas praktyk.

Bez dalszych ceregieli, oto 4 najlepszych zawodów, które możesz wykonywać, jeśli zdecydujesz się na studiowanie turystyki:

Zarządzanie działalnością hotelarską

Kiedy myślisz o karierze w turystyce, jedną z pierwszych rzeczy, która przychodzi ci do głowy jest praca w hotelu lub sieci hotelowej. Należy wiedzieć, że w prawie każdym mieście i miasteczku istnieją dziesiątki hoteli i hosteli. Każdy z nich potrzebuje pracowników o wielu różnych umiejętnościach. Dlatego są to miejsca, w których można odbyć staż.

Praca w turystykę na własną rękę

Wydaje się, że własny biznes związany z turystyką jest trudny, bo wiąże się to z wydatkami, dobrym planowaniem i dużą motywacją. Tak jednak nie jest. W czasie studiów możesz rozpocząć swoją przygodę od stworzenia własnego bloga opowiadającego o temacie, który najbardziej lubisz: nietypowe miejsca, turystyka we własnym kraju lub państwie, gastronomia itp. Aktywności turystyczne i miejsca turystyczne są bardzo zróżnicowane, dlatego jeśli zdecydujesz się na samodzielne uprawianie turystyki, zacznij to robić już teraz.

Międzynarodowy przewodnik turystyczny

Zawód ten jest niewątpliwie dla osób, które lubią historię, kulturę i decydują się na dobre poznanie zakamarków swojego miasta. Turyści są zwykle zainteresowani poznaniem szczegółów każdej rzeźby, budynku i muzeum, aby zaspokoić swój głód wiedzy. Jeśli studiujesz licencjat z turystyki, możesz być odpowiednią osobą, która zapewni dobre doświadczenia podróżnym odwiedzającym Twoje miasto. W podanym artykule dowiesz się, jak zostać lokalnym przewodnikiem.

Marketing turystyczny

Zawód ten na początku może wydawać się nudny, gdyż nie ma się bezpośredniego kontaktu z turystami czy podróżnikami. Natomiast komunikacja z klientami odbywa się nieustannie poprzez media społecznościowe i sieć.

Dla firm turystycznych, niezależnie od tego, czy są to hotele, biura podróży czy ośrodki turystyczne, niezbędne jest stanowisko community managera, czyli osoby odpowiedzialnej za kreowanie unikalnej marki, utrzymywanie wizerunku, komunikowanie wydarzeń lub aktualności firmy, rozwiązywanie zapytań klientów, prowadzenie promocji turystycznych za pośrednictwem sieci lub portali społecznościowych itp.